DD2Gliwice

Magiczny dzień dziecka – zbieramy karty MtG dla domów dziecka...

 

Magic: the Gathering zmienił moje życie. Zainteresowanie przerodziło się w pasję, której zawdzięczam rozwój umiejętności ważnych w dorosłym życiu. Ale ja miałem łatwo, bo gdy miałem kilkanaście lat, to pieniądze na karty dawali mi rodzice. Teraz kart Magic: the Gathering mam więcej, niż mogę pomieścić i regularnie oddaję je do lokalnych sklepów, aby mogli skorzystać z nich początkujący gracze. A co, jeśli możnaby te karty wykorzystać jeszcze lepiej i pokazać świetne hobby, jakim jest Magic, młodym osobom, które raczej nigdy nie zetknęłyby się z nim w swoim trudnym, nastoletnim życiu?

Dajmy uśmiech, zajawkę i trochę normalności dzieciom i młodzieży z domu dziecka.

Magic: the Gathering uczy zdrowej rywalizacji, analitycznego myślenia, wykorzystania języka angielskiego w życiu codziennym i wielu, wielu innych umiejętności. Ponadto żadne inne hobby nie pomogło mi w przełamaniu trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi tak bardzo jak MtG. Wydaje się, że będzie to idealny prezent dla dzieci z domów dziecka w całej Polsce.

Zapytacie: „po co dzieciom karty, jeżeli nie umieją grać?”… Spokojna głowa. Razem ze stroną Psychatog.pl przygotowujemy właśnie prostą instrukcję, która pozwoli poznać podstawowe zasady gry i wskazówki, jak budować talie z tysięcy różnych kart. Instrukcje zostaną wydrukowane i dostarczone do domów dziecka razem z kartami.

Chcesz pomóc? Super! Wystarczy, że do 28 maja podrzucisz swoje niepotrzebne karty do jednego ze sklepów z poniższej listy, a my zajmiemy się resztą. Pamiętaj tylko, żeby karty były w języku angielskim. Bardzo przyda się też duża ilość basic landów, bo bez nich nie będzie dało się budować tali.

źródło: [guildmage.pl]


Gdzie mogę oddać karty?

Kraina Goblinów, ul. Cichociemnych 18

Wt – Pt 16:15 – 21:40
Sobota 10:30 – 14:30

» Facebook
» Google Maps