Historia sceny w GliwicachPowtórka z Historii sklepów i klubów w Gliwicach...

 

Zaczęło się od nieistniejącej już Księgarni Spotkania przy ul. Zwycięstwa.
Później był mały sklepik w GCH, nazwy nie pamiętam ale był mały na tyle że pograć nie było gdzie, a nawet ciężko było się obrócić.
Aż powstało miejsce z prawdziwego zdarzenia gdzie można było pograć i nabyć wszelakie fanty czyli Underground przy ul. Barlickiego. Były to najlepsze lata karcianek, planszówek i RPG w Gliwicach. Miejsce miało klimat i duszę, a i obsługa była ogarnięta.
Po zamknięciu klubu, jeden z graczy ratował sytuację tworząc w okolicy Dworca PKP sklep Game Station, ale to już nie był ten klimat.. W późniejszym czasie powstał jeszcze sklep Nostromo przy ul. Dolnych Wałów i był dość fajny i klimatyczny, ale długo nie pociągnął...
Hobby - nie pamiętam dobrze co i gdzie ale wiem, że coś takowego było, a jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.
Ostatnim bastionem był sklep U Żyrafy - lokal z grami planszowymi i ich wypożyczalnią miał w swoich zasobach także karcianki i po woli rozrastał się tam skład M:tG.
Niestety w wyniku komplikacji właścicieli zmienił on swoje położenie z ul. Mikołowskiej 7 na pasaż w CH Arena gdzie w szybkim tempie dokonał żywota.
To było chyba coś około roku 2009 gdzie nie było już miejsca skupiającego graczy.
Można było oczywiście liczyć na MDK gdzie prężnie funkcjonowała sekcja gier planszowych, ale spotkania odbywały się tylko raz w tygodniu.
Sekcja działa do dziś, choć w postaci Stowarzyszenia i spotyka się we środy od 17:00.

Po tym jak w 2017 powstało w CH Forum miejsce dla graczy - MTG Spot - połączone siły MTG Spotu i ERPEGIE utworzyły się też grupy graczy. 
Zwłaszcza Magica, gdyż planszówki i figurki nie znalazły pomocy o osobach, które miały się nimi zajmować.
Niestety drogi obu firm się rozeszły, a gracze zostali bez miejsca do grania. 
Zatem idąc za ciosem i potrzebą lokalną powstała w listopadzie 2018 - Kraina Goblinów!